29 Ekim 2015 Perşembe

Batman vs Robin & Hitman Tetikçi Ajan 47

Dün akşam ve bu öğleden sonra internetten izlediğim filmler bunlar. Daha çok erkeklerin zevklerine uygun gibi değil mi? Bazen naif ve kırılgan tarafımı bir tarafa bırakıp dövüş filmleri izlemek istiyorum. İşte bunlar da böyle bir dönemime denk geldi :)

Hatta bazen dövüş sanatları öğrenmek bile istiyorum. Bir kadının kendini koruması için iyi olmaz mı? Özellikle akşamları dışarı çıkan biri için...

Batman Robin'e Karşı filmi bir çizgi animasyon. Batman'in daha önceki filmerini iyi bildiğimi söyleyemeyeceğim, sanırım birini izlemiştim çok önceden. Fakat bu filmde Robin O'nun kendini tam bulamamış evlatlık oğlu, dolayısıyla kandırılmaya çok müsait ve bir süre farklı güçler tarafından ele geçirilmiş olarak Batman'in karşısında yer alıyor. Batman'in mottosu " Adaleti sağla, intikam alma", diğer grup ise suçlu insanları öldürmekten yana, tabi bu kötülük büyüyüp masumlara karşı da kullanılıyor, örneğin Batman'e... Aksiyonu filmde görün daha fazla bahsetmeyeyim ancak fragmanı aşağıda:


Diğer film Hitman ise bir bilgisayar oyunundan esinlenerek film senaryosuna dönüştürülmüş. İnsanların DNA'larıyla oynanarak sevgisiz, korkusuz ve vicdan azabı duymayan bir ırk yaratılıyor ve bunlara ajan deniyor. İnsanların yapmak istedikleri kötülükleri kolaylıkla gerçekleştirsinler diye kullanılıyor. Tabiki bunlar öldürme odaklı. Bu ırkı yaratan bilimadamı doktor kızının peşine düşmesinler diye kızını küçük yaşta terkediyor ve kendi de kayıplara karışıyor. Kötü güçler de O'nu bulmak için önce kızını arıyorlar ve buluyorlar. Sonra kız da babasını buluyor bu arada bir sürü aksiyon, barkodlanmış tetikçi ajan 47 de kıza yardım etmek üzere yanından ayrılmıyor; "yaptıklarımız, seçtiğimiz yol, kendi kararlarımız üzerinde şekillenir" sözünden etkilenen bu ajanımız diğerlerinin aksine iyi olmayı seçiyor. 


Cumhuriyet Bayramı'mız kutlu olsun...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme