8 Şubat 2016 Pazartesi

Doğumgünüm

Dün komşular ve kızlarıyla doğumgünümü kutladık. Pasta dışında kıymalı börek vardı. Annemin kafasına göre yapıldığı için tarifini buraya koyamayacağım ama içinde soğan ve biber vardı. Çok ayarında bir acılık katmıştı biberler. Çok nefisti çerez gibi yedik, bir büyük tepsi börek bitti neredeyse. Ben öncesinde diyette olduğum için kutlama sonrası diyeti devam ettirme konusunda vücudum biraz direnç gösterdi. Ama bugün ölçülü yemeğe devam...


Mumları söndürmeden öne dilek tutmayı unuttum ama sadece sağlık diliyorum. Kendime, aileme ve hepimize... Klasik bir söylem olacak ama çok doğru: Herşeyin başı sağlık.

Önceki geceler dışarıda çok zaman geçirdiğim gece için bir plan yapmadım. Her çıktığımda içki içtiğimden bunu da kısıtlamak istedim. 

Son olarak okuduğum kitabın bir sayfasını çekip gönderdim bir arkadaşıma geçenlerde. Enerjisi çok düşüktü ve okuyup neşesi yerine gelsin istedim. Yazılanı uygulamak, sabah uyandığımızda yürekten kahkaha atmak kolay değil ama denemekten zarar gelmez. 


Bu arada ben bu satırları aşağıdaki manzara karşısında bir ağacın altına oturup okuduğum için coşmuştum ve bana herşey mümkün geldi :)


Dileklerimizin kabul olması umuduyla, iyi haftalar!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme