4 Şubat 2016 Perşembe

Mask Ethnic Fun

Dün akşam çoktandır gitmek istediğim bir yere gittik arkadaşlarla. İsmi Mask Ethnic Fun. Burası vejetaryen yemekler yapan ilk yer olarak Antalya'da ün saldı. Çok harika müzikler yapan grupların sahne aldığını da biliyordum. Caz, etnik müzik yapan gruplar ile dolu dolu programları var.

Dün Morenika diye bir grubun sahne alacağını duydum ve ilk defa bu mekana gitmek için kolları sıvadım. Kışın mutfakları açık değilmiş. Sıcak şarap ve şömine de yazıyordu mekanın reklamında ama şömine yanmıyordu. Ben şömine yeri de göremedim hatta. Kadeh kırmızı şarap istedim ama gerçekten çok kötü bir şaraptı. Mekanın iç dekoru, nezihliği konusunda da hayal kırıklığına uğradığımı söyleyeyim. Ama canlı müzik çok güzeldi, grup harikaydı. Çok güzel Yugoslav müzikler dinledik. Çingeneler Zamanı filminin müziklerinden de çalıp söylediler. Ayrıca Karadeniz, Ege müzikleri de vardı biraz biraz.


İki video çektim ama bayıldığım müzikleri izledikten sonra ancak elim telefona gitti. Maalesef Youtube videoları tepetaklak açtığı için buraya yüklemek istemedim. Onun yerine size mekanın facebook sayfasından Morenika'nın bir videosunu buldum, tıklayın lütfen .

Müthiş bir ses, iyi seyirler...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme