15 Temmuz 2020 Çarşamba

Jumanji 1 (1995) film yorumu

Sevgili blogger ahalisi Jumanji'yi izlemeyen kaldı mı?? Daha önce serinin son filmini (3) yorumlamıştım, 1. yi de ondan sonra izledim, bayağı zaman oldu ama yorumunu girmemiştim...


Robin Williams ve Kristen Dunst gibi ünlü isimler var bu filmde ve gerçekten izlemeyen kalmasın :) Heyecan dolu, bir çırpıda bitiveren, iç açıcı bir seri. Konuyu alıntılayacağım kusura bakmayın ama çok güzel anlatılmış:

"Bir kız ve erkek kardeşi eski ve esrarengiz bir masa üstü aile oyununu keşfedip oynamaya başladıklarında, aynı oyun tarafından 25 yıl önce yutulmuş Alan Parrish’in serbest kalmasına sebep olurlar. Yutulduğu zaman onlar gibi bir çocuk olan Parrish şimdi koca bir adamdır.

Oysa oyun bitmemiştir ve önce evleri sonra tüm kasaba oyunun içinden çıkıp gelen muzip maymunlar, yokedici gergedanlar, filler, aslanlar ve her türden hayvan tarafından işgal edilmeye başlanır. Yarım kalan oyunu durdurmanın tek yolu, tabii ki oyunu kazanıp bitirmektir. Peki kahramanlarımız bunu anladıklarında her şey için çok mu geç olmuştur?

90’lı yılların en eğlendirici filmlerinden biri olan Jumanji, sadece Robin Williams’ın parıltılı oyunculuğuyla değil, aralarında o zamanki çocuk oyuncu Kirsten Dunst’un da bulunduğu geniş kadrosuyla ve elbette mükemmel özel efektleriyle uzun yıllar unutulmayacak bir film..."

Bu akşam da 2. bölümü mü izlesem... Trailer'ını aşağıya bırakıyorum...


Alıntılar: beyazperde.com

2 yorum: